Droga na MMC2016 #02 – 12 godzin przed

Jako, że do otwarcia bram pozostało około dwanaście godzin, napinka osiąga apogeum, a dzisiejsze ogłoszenie o przyłączeniu dwóch pierwszych rund do konkursu Laguna Seca Friends of MX-5 może doprowadzić jutro do wrzenia (mimo niepewnej pogody), pokuszę się o skrobnięcie paru zdań.

Po pierwsze, ciekawym żem, jak zapewne wszyscy, jak sprawdzi się nowa formuła.

Nowa i to podwójnie – zniesiony limit zapisów na Miata miniChallenge, z jednoczesnym odpaleniem programu szkoleń Rookie. Niewątpliwie sporo zależy od dyscypliny uczestników, ale 75% odpowiedzialności leży po stronie organizatorów. Osobiście nie byłbym sobą, gdybym nie zaoferował pomocy i zamierzam być punkt 8.00 przy bramie, co by wspomóc sobą przygotowania (i na dodatek tacham jeszcze debiutującego w Rookie sąsiada).

Po drugie, patrząc po nickach, zobaczymy sporo nowych twarzy (przynajmniej jeśli chodzi o MMC, nie spoty). Pojawią się kierowcy jeżdżący wcześniej po innych torach, jak i trenujący w sekrecie u Wróbla, pojawią się również dwaj kierownicy w ND, z czego co najmniej jedna ulepszona w ramach tego, co można ulepszyć, pozostając przy gwarancji samochodu. Do tego „usual suspects” zdobywający punkty w poprzednich sezonach, nie zasypujący gruszek w popiele zimą.

Zerkam na listę startową pierwszej rundy i nawet nie podejmuję się zgadywania układu na podium.

Jednak dotyczy to przede wszystkim najliczniejszej obecnie klasy 1.8-2.0.

W pozostałych klasach łatwiej typować tych co staną na pudle i obok (o ile nie wydarzy się coś nieprzewidzianego), zastanawiać można się nad kolejnością. Z drugiej strony, nie wiemy, kto ile czasu spędził na SimRacingu i na modach – sądząc po wątkach z forum, dla wielu zima nie należała do bezczynnych, ani w rzeczywistości elektronicznej, ani tej mechanicznej.

Po trzecie, zobaczymy jak może w tym wszystkim namieszać pogoda, hehe…

Doświadczenie, skąpe bo skąpe, jeśli chodzi o rundy na Ułężu, pokazuje, że jeśli będzie padać, będzie śmiesznie.

Sam na chwilę złapałem napinkę na zorganizowanie jakichś drogowych gum „na wszelki wypadek” i szukanie sposobu na przetransportowanie ich na tor. Podczas spaceru mi przeszło, ale dwie gumy jadą ze mną na prawym…

Po czwarte, pytanie.

Kto zauważył, że Śluba startuje w każdej klasie?

Related Images:

One thought on “Droga na MMC2016 #02 – 12 godzin przed

  1. Mszczyrek jak by wpadł to by było coś nowego… Sluba boi się ze dostanie lanie w FI wiec obstawia resztę 😉 Limit zapisów jest ale nie został osiągnięty 😉

Dodaj komentarz

Top