Warsztaty fotografii produktowej, a produktem – MX-5 ND

Niejako przypadek sprawił, iż znaleźliśmy się z Maćkiem – aka MAC z Picture68, na warsztatach Fujifilm, dotyczących sesji produktowych.

Przypadek nazywał się MX-5 ND.

No jak można było się przypadkiem nie zapisać na takie warsztaty?

Swoją drogą, trzeba przyznać, iż marketing, czy PR Mazdy sporo robi w temacie MX-5. Fajnie byłoby, gdyby docenili w końcu MMC...

Malowniczo ulokowane na terenie hangaru małego lotniska General Aviation pod Konstancinem, warsztaty okazały się być bardziej prezentacją sprzętu firmy Fuji – ale ciężko mieć o to pretensje. Sprzęt zaskakująco sprawnie działający, jak na małe rozmiary. Szeroki wybór obiektywów, sporo korpusów do wyboru.

MX-5 Konstancin-Obory Fujifilm

ND – jak zwykle – olśniewająca.

Zabrakło trochę praktycznego pokazu ustawiania światła, ale jak sam prowadzący powiedział – po co hodować sobie konkurencję 🙂 Przy wprowadzaniu do tematu Jacek sporo opowiedział i jeśli ktoś słuchał, można było się czegoś nauczyć.

Światło było tak ustawione, że ciężko było zrobić słabe zdjęcie.

Zabrakło mi możliwości wymiany korpusów – chyba każdy z uczestników warsztaty spędził z tym korpusem który mu się trafił na początku. W sumie wystarczyłoby jedno hasło prowadzących.

Galeria Maćka

i moja – zdjęcia wykonane Fujifilm X-E2

Mimo iż moje zdjęcia z MX-5 były głównie z użyciem wyzwalacza lamp, to tuptając po hangarze poczyniłem trochę zdjęć bez tego urządzenia i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony brakiem szumów do ISO 6400…

DSCF1131

Jedyny negatyw? (oprócz niemożności poupalania ND) – parę ujęć ponagrywanych w FullHD w ISO 6400 wygląda paskudnie. Po jakości zdjęć spodziewałem się trochę więcej 🙂

Related Images:

Adam Pływaczewski
Humanista w świecie geeków. I na odwrót. Kręcę i wpuszczam w kanał. Youtube.
http://www.filmuj.pro

Dodaj komentarz

Top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij