Droga na MMC2016 #02 – 12 godzin przed

Jako, że do otwarcia bram pozostało około dwanaście godzin, napinka osiąga apogeum, a dzisiejsze ogłoszenie o przyłączeniu dwóch pierwszych rund do konkursu Laguna Seca Friends of MX-5 może doprowadzić jutro do wrzenia (mimo niepewnej pogody), pokuszę się o skrobnięcie paru zdań.

Po pierwsze, ciekawym żem, jak zapewne wszyscy, jak sprawdzi się nowa formuła.

Nowa i to podwójnie – zniesiony limit zapisów na Miata miniChallenge, z jednoczesnym odpaleniem programu szkoleń Rookie. Niewątpliwie sporo zależy od dyscypliny uczestników, ale 75% odpowiedzialności leży po stronie organizatorów. Osobiście nie byłbym sobą, gdybym nie zaoferował pomocy i zamierzam być punkt 8.00 przy bramie, co by wspomóc sobą przygotowania (i na dodatek tacham jeszcze debiutującego w Rookie sąsiada).

Po drugie, patrząc po nickach, zobaczymy sporo nowych twarzy (przynajmniej jeśli chodzi o MMC, nie spoty). Pojawią się kierowcy jeżdżący wcześniej po innych torach, jak i trenujący w sekrecie u Wróbla, pojawią się również dwaj kierownicy w ND, z czego co najmniej jedna ulepszona w ramach tego, co można ulepszyć, pozostając przy gwarancji samochodu. Do tego „usual suspects” zdobywający punkty w poprzednich sezonach, nie zasypujący gruszek w popiele zimą.

Zerkam na listę startową pierwszej rundy i nawet nie podejmuję się zgadywania układu na podium.

Jednak dotyczy to przede wszystkim najliczniejszej obecnie klasy 1.8-2.0.

W pozostałych klasach łatwiej typować tych co staną na pudle i obok (o ile nie wydarzy się coś nieprzewidzianego), zastanawiać można się nad kolejnością. Z drugiej strony, nie wiemy, kto ile czasu spędził na SimRacingu i na modach – sądząc po wątkach z forum, dla wielu zima nie należała do bezczynnych, ani w rzeczywistości elektronicznej, ani tej mechanicznej.

Po trzecie, zobaczymy jak może w tym wszystkim namieszać pogoda, hehe…

Doświadczenie, skąpe bo skąpe, jeśli chodzi o rundy na Ułężu, pokazuje, że jeśli będzie padać, będzie śmiesznie.

Sam na chwilę złapałem napinkę na zorganizowanie jakichś drogowych gum „na wszelki wypadek” i szukanie sposobu na przetransportowanie ich na tor. Podczas spaceru mi przeszło, ale dwie gumy jadą ze mną na prawym…

Po czwarte, pytanie.

Kto zauważył, że Śluba startuje w każdej klasie?

Related Images:

Adam Pływaczewski
Humanista w świecie geeków. I na odwrót. Kręcę i wpuszczam w kanał. Youtube.
http://www.filmuj.pro

One thought on “Droga na MMC2016 #02 – 12 godzin przed

  1. Mszczyrek jak by wpadł to by było coś nowego… Sluba boi się ze dostanie lanie w FI wiec obstawia resztę 😉 Limit zapisów jest ale nie został osiągnięty 😉

Dodaj komentarz

Top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij